Vyhledávání a administrace
Vyhledávání

Uživatel


Kategorie: Náročnější jídla
Vložil: D-O-M

Cordon Bleu bez obalu,kuřecí plátky,slanina,sýr,bramborová kaše

Suroviny

 • kuřecí maso
 • grilovací koření / pečené kuře nebo sůl, pepř a sladká paprika
 • slanina
 • sýr
 • brambory
 • PLNOTUČNÁ smetana
 • máslo
 • slunečnicový olej
 • sádlo

Vybavení

 • 1x Hrnec
 • 1x Pánev
 • 2x Sporák/Vařič
Tento banner skryjete přihlášením

Postup přípravy

Vypadá to skoro na Michellina, ale za předpokladu, že máte pánev a hrnec, byste to měli dát, budu vám věřit.

POSTUP:

Maso rozpůlit v polovině výšky, ale nedořezávat, rozevřít, a máte dvojnásobek plochy. Dále naklepat pokud máte alespoň láhev od piva, pokud nemáte nic tak skip.

Maso dále posypete PŘIMĚŘENĚ (spíš míň) nějakou kejdou typu grilovací koření, pečené kuře apod. Pokud nemáte grilovací koření a ani/nebo pečené kuře, poslouží sůl a pepř, a i postačí, případaně trochu PAPRIKOVÝ PRÁŠEK, hlavně tam nedávejte kari, sojovku a kečup vy prasata, tady už jsme high class cuisine.

Dále tedy dáte trochu slunečnicového oleje, případně nakombinujete nebo zcela nahradíte sádlem ( ne oliva, ne řepka, ne palma, opakujte semnou - slunečnice / sádlo ). Svědomitě PROMNETE a necháte ležet v jakékoliv nádobě, třeba ve vaničce od toho masa, pohoda, v ledničce nebo venku, to záleží na čase a odvaze.

Brambory podle potřeby očistíte drátěnkou pod tekoucí vodou, pokud nemáte drátěnku, použijete hrubou stranu houbičky na nádobí. Kdo nemá houbičku tak nebude předstírat naprosto nic a hodí brambory do vody tak jak jsou. Pokud jste se přecijen rozhodli brambory očistit tak to nepřehánějte, aby jste se neunavili.

Brambory vaříte NA JISTOTU do němoty 25 - 30 minut s tím že lze vložit když už to mírně bublá, to je těch 5 až 10 minut od 20 do půl.

Brambory slejete, vyndáte z hrnce někam bokem a strháváte slupku. Oloupané rovnou vracíte do hrnce, na jednu si vždy spálíte minimálně tři prsty, dokud jsou horké, až budou studené tak už bude pozdě.

Do brambor ujebete plnotučné smetany a másla co si můžete dovolit, nejméně však kelímek ( 2.5 - 3.33 deci ) smetany a pětinu ( 50g ) kostky másla na kilo brambor.

Kdo nemá na smetanu ale má mléko a máslo, dá tam trochu více mléka a -> máslo.

Kdo má pouze máslo, tak na kaši zapomene a brambory si omastí a sežere tak jak jsou, I SE ŠLUPKOU.

Kdo nemá nic, tak na kaši zapomene a brambory sežere tak jak jsou, I SE ŠLUPKOU.

Kdo měl smetanu nebo alespoň mléko a máslo, ten brambory rozmačká na sračku.

Nyní teprve nastává kritický moment, pokud nemáte mačkadlo, použijte vidličku, pokud nemáte vidličku, použijte lžíci.

Pozor, pokud nemáte nic, tak se na to vyserte a kupte si pytel rohlíků a pár deka Vysočiny.

Brambory dochutíme solí a pepřem do požadované chuti, lze očekávat, že maso bude slané dost. V případě, že se naskytne jakákoliv zelená - poživatelná - bylina, nasekejte ji do brambor, NA BARVU, jinak NIC.

Kaši dáme pod peřinu jako vaše bába ještě nedávno rejži. Pokud nemáte pokličku, použijte krabici od pizzy, pokud nemáte ani poklici, ani krabičku, jste jednoznačně v píči, ovšem pokud nemáte postel s peřinou a polštářem tak jste naprosto úplně vyřízení a brambory necháte na plotně nebo bokem stydnout.

Jenže to už vyprážate slaninu, pozor na celkové načasování celé akce, abyste se předčasně neradovali a přitom neměli moc rychle brambory a pak nečuměli jak vám chladnou zatimco ještě není hotové maso nebo naopak měli hotové maso ale neměli hotovou kaši, ideální je když brambory ladí kolega.

Opečete slaninu, vyndáte bokem a na výpeku ze slaniny divoce opékáte vaše precizně a bohatě naložené pláty masa podle počtu a jak vám pánev stačí, před koncem na maso KLADETE pláty sýra, aby se rozpustil.

Ujebete na talíř masa se sýrovou KRUSTOU, na to pár plátků slaniny a přiměřené množství bohaté, smetanové, dobře dochucené, bramborové kaše, pokud zbyl nějaký výpek, polijte to s nim nějak.

Jako KONDIMENT se nabízí tatarská omáčka, když nemáte tatarku tak majonéza, na kečup zapomeňte.

P. S. Lze přiostřit jak je libo, krom jiného se nabízí i varianta s jalapenos v kaši.

Dobrou chuť bratři a sestry.

Dodatky a poznámky

- dopředu promyslet poměr surovin

- dělat dvě věci naráz, ale správně je načasovat

- ano, budete žrát brkaši s tatarkou, přesně tak

- pokud to nedáte pod 50 minut tak jste automaticky vyřízení

- hodně štěstí

Chladnou hlavu pro Android