Vyhledávání a administrace
Vyhledávání

Uživatel


Kategorie: Rychlá jídla
Vložil: Pity

Mňam do piči Slepičí dort

Fotografie jídla

Suroviny

  • vejce
  • olej
  • pepř, sůl...
  • podle chuti sýr nebo šunka

Vybavení

  • 1x Mikrovlnná trouba
  • 1x Mísa
  • 1x Talíř
Tento banner skryjete přihlášením

Postup přípravy

Do misky si nalijeme trošku oleje a misku jím "vymažeme". V misce následně rošleháme 3 až 6 vajec (podle hladu a velikosti strávníka), osolíme, přidáme trochu pepře "ať se nám vzepře" nebo jiné koření dle chuti (já používám chilli). Jsme-li bohatí nebo dostáváme velké kapesné, k této směsi můžeme přidat sýr, salám či jinou pochutinu nalezenou doma v lednici či ve spíži.
Misku položíme do mikrovlnné trouby a zakryjeme ji takovým tím plastovým vynálezem co se k mikrovlnce prodává, ale nikdo ho nepoužívá...my ho však použijeme jelikož vejce rády prskají po mikrovlnce a utíkají z mísy.
Mikrovlnku zapneme na plný výkon asi na 5 až 6 minut (podle výkonu a kvality ohřevného přístroje) a čekáme. Po 3 minutách můžeme dílo vytáhnout trochu promíchat vidličkou a zastrčit zpátky do mikrovlnky, ale tento krok není nutný.
Po pípnutí mikrovlnky tuto pochutinu vytáhneme...nelekejte se, míchaná vejce vařená v mikrovlnce mají tandenci se nafouknout na rozměry čerstvě nadlábnutého Bloba, ale ony po vytažení ihned splasknou.
Obsah mísy vyklopíme na talíř a podle potřeby můžeme dozdobit kečupem, hořčicí či nějakou zelenou legrací, jestli váš domov či kolej tímto luxusem disponuje.
Konzumujeme s jakýmkoliv pečivem. Nejlépe s klasickým rohlíkem či chlebem. Pokud žádné pečivo nemáme, ukradneme jej spolubydlícímu nebo sousedovi.
Dobrou chuť

Dodatky a poznámky

Mňam do piči Slepičí dort je delikátní, rychlé a levné jídlo, které zvládne připravit úplně každý (i ajťák). Obsahuje veškeré potřebné makronutrienty, které by měl řádný student do svého těla dostat. Ve vejcích je dostatek bílkovin, v oleji tuku a ve chlebu sacharidů, takže s tímto receptem již nemusíte mít strach, že by vám něco chybělo. Již žádné špinavé pánvičky či jiné nesmysly, připravte si Mňam do piči Slepičí dort i ve Vaší mikrovlnce!

PT8M 0-1 porcí
8-12 minut
15-30 Kč


Hodnocení receptu (11 hlasů):
preloaderpreloader

Sdílet na Facebooku | Sdílet na Twitteru | Sdílet na Google+

Chladnou hlavu pro Android