Vyhledávání a administrace
Vyhledávání

Uživatel

Brambory na vloupačku

Suroviny

  • brambory
  • máslo nebo margarín
  • sůl
  • na zapití podle chuti mléko nebo acidofilní mléko (v luxusní verzi pro fajnšmekry)

Vybavení

  • 1x Hrnec
  • 1x Sporák/Vařič
Tento banner skryjete přihlášením

Postup přípravy

Brambory neloupeme, pouze je vložíme do hrnce s vodou (musejí být celé ponořené). Vaříme je na mírném ohni přibližně 30 minut. Zda jsou již hotové poznáme pomocí popíchnutí vidličkou (když jsou měkké a vidlička do nich dobře zajede, můžeme je vytahovat). Takto uvařené brambory musíme loupat dokud jsou ještě teplé, jinak půjde slupka velmi těžce stáhnout!
Za použití klasického postupu bychom uvařené erteple loupali sami (tzv. "na loupačku"), ale máme-li hladové spolubydlící, můžeme jim je nabídnout se lstivým tvrzením, že "nám zbyly navíc, takže si je mohou sníst sami". Ti se přirozeně vrhnou na nejotravnější práci na celé přípravě jídla, tedy na stahování slupek. V tomto okamžiku je třeba jednat obezřetně, nejlépe ve dvojici či menší skupině připravující spiknutí. Loupače je třeba odlákat (například svého času bylo populární bylo na brněnských kolejích "Tvrdkách" spustit požární alarm nebo vyvolat na chodbách pozdvižení, které vyláká obyvatele ven z jejich temných doupat) a již oloupané brambory ukrást (tzv. "na vloupačku").
Takto oloupané brambory konzumujeme spolu s máslem či margarínem, které na ně mažeme nožem. Dochucujeme solí, gurmánsky založení mohou přidat i jiné druhy koření (pepř, bazalka, atd.). Fajnšmekři zapíjí krmi mlékem nebo acidofilním mlékem, které dá vyniknout delikátní rurální chuti.

Dodatky a poznámky

Tento recept je možný realizovat pouze na kolejích, kde žijí přinejmenším stejně smutné existence jako jste vy, kterým došly peníze na jídlo a potřebují se levně, vydatně a chutně nasytit. Jedná se o alternativu známých "Brambor na loupačku", která dá ovšem podstatně méně práce díky využití levné pracovní síly.

PT30M 1-4 porcí
30-40 minut
10-20 Kč


Hodnocení receptu (40 hlasů):
preloaderpreloader

Sdílet na Facebooku | Sdílet na Twitteru | Sdílet na Google+

Chladnou hlavu pro Android